Praca w Finlandii

Myślisz o pracy za granicą? Jako najszczęśliwszy kraj na świecie, Finlandia jest jednym z najlepszych do pracy i życia! Oferujemy wiele możliwości pracy w Finlandii we wszystkich branżach, odpowiednich na każdym etapie Twojej kariery.

 

 

KORZYŚCI Z MIESZKANIA W FINLANDII

Kraje nordyckie i skandynawskie, w tym Finlandia, słyną między innymi z tego, że zajmują czołowe pozycje w światowych rankingach szczęśliwości. Uzyskują doskonałe wyniki w indeksach dotyczących stabilności politycznej, braku korupcji, poszanowania praw człowieka, systemów edukacji i ochrony zdrowia oraz dbania o środowisko naturalne. W Finlandii liczą się ludzie. To kraj, w którym dąży się do zapewnienia wszystkim obywatelom życia na wyjątkowo dobrym poziomie. Zaawansowany system ubezpieczeń socjalnych, pewności dochodów i opieki zdrowotnej to podstawa systemu opieki społecznej w tych krajach. Dzięki temu obywatele mogą korzystać z różnorodnych świadczeń i zasiłków, np. zasiłków chorobowych i dla bezrobotnych, odszkodowań dla pracowników i rodzin, emerytur, świadczeń dla dzieci, świadczeń dla osób niepełnosprawnych itd.

Oprócz tego system edukacji w tym kraju uchodzi za najlepszy na świecie. Każdy mieszkaniec ma zapewnione niedrogie kształcenie na wysokim poziomie oraz równe szanse edukacyjne. Wszystko to ma sprzyjać dbaniu o dobre samopoczucie obywateli.

KULTURA PRACY W FINLANDII

W pracy w fińskich firmach obowiązują zasady równości, swobody i punktualności. Najczęściej występują tam też struktury płaskie. Oznacza to, że większość pracowników zwraca się do siebie po imieniu i jest zachęcana do pielęgnowania nieformalnych relacji w pracy. Pracownicy nie zapominają przy tym o rozwoju osobistym i dbaniu o swoje dobre samopoczucie. Wysoko ceni się i wspiera naukę przez całe życie. Jednocześnie szanuje się niepisaną zasadę kultury pracy w Finlandii, która polega na poszanowaniu równowagi pomiędzy życiem prywatnym i zawodowym.

Oprócz dobrych warunków pracy i godnego wynagrodzenia pracownikom w Finlandii zapewnia się odpowiednie i równe traktowanie. Wszyscy pracują w swoim tempie, presję w pracy ograniczono do minimum, a kadra kierownicza koncentruje się na zapewnianiu swoim podwładnym wsparcia. Wszystko to dlatego, że w Finlandii praca jest postrzegana jako istotny element życia, który powinien zapewniać satysfakcję, wygodę, a przede wszystkim bezpieczeństwo.

Wszystkim pracownikom sektora prywatnego zapewniamy ubezpieczenie zdrowotne i innego rodzaju ubezpieczenia. Wszyscy oni mają także dostęp do publicznej opieki zdrowotnej, która uchodzi za najlepszą na świecie.

Jeśli chodzi o wynagrodzenie, pomimo wysokich podatków, zarobki netto ogólnie zapewniają komfortowy poziom życia w nowoczesnym i rozwijającym się społeczeństwie.

RÓWNOWAGA MIĘDZY ŻYCIEM ZAWODOWYM I PRYWATNYM W FINLANDII

Praca w Finlandii i krajach Skandynawii traktowana jest poważnie, ale równie poważnie traktowany jest czas wolny! Standardowy dzień pracy to 8 godzin. Wszyscy realizują swoje obowiązki pilnie i efektywnie, aby móc spędzać czas wolny z rodziną, poświęcać się hobby czy po prostu odpocząć. Dbanie o jakość życia poza pracą to fiński priorytet. Osoby zatrudnione mogą korzystać z długich corocznych urlopów i kilku płatnych dni ustawowo wolnych od pracy. Nadgodziny kumulują się i mogą zostać później wykorzystane jako czas wolny od pracy. Dzięki temu pracownicy mogą się zregenerować i znaleźć odpowiednią równowagę pomiędzy obowiązkami a życiem prywatnym. Powszechnie uważa się, że odpoczynek i troska o siebie są tak samo ważne, jak skuteczne wywiązywanie się z obowiązków w pracy. Na przykład długą tradycją w Finlandii cieszy się korzystanie z sauny po pracy, ponieważ sauny znajdują się nawet w prywatnych mieszkaniach. 

WYJĄTKOWA RELACJA Z NATURĄ W FINLANDII

Finlandia być może nie jest aż tak często odwiedzana przez turystów z całego świata, ale ci, którzy uprawiają sport (zwłaszcza sporty zimowe) i przepadają za naturą, będą oczarowani! Parki narodowe i miejskie to prawdziwe perełki natury umiejscowione niedaleko większości obszarów zamieszkałych. W zależności od pory roku mieszkańcy mogą spędzać czas na wycieczkach i pływaniu, zbierać jagody i grzyby, odpoczywać na kempingach lub zwyczajnie delektować się ciszą. Finlandia będzie także idealnym miejscem również dla tych, którzy marzą o domu nad jeziorem, morzem czy w pobliżu lasu, ale cenią sobie łatwy dojazd do pracy.

Mimo że Finowie mają w sobie mnóstwo spokoju, zawsze są w ruchu. Spędzają czas wolny wewnątrz i na wolnym powietrzu, np. udają się na wyprawy kajakowe lub łodziami wiosłowymi, biegają, jeżdżą rowerami, pływają itp. Większość miast nordyckich ma doskonałą infrastrukturę rowerową z długimi i pięknymi trasami. Lokalną kulturę można też poznawać podczas wielu zajęć na wolnym powietrzu, wydarzeń i świąt, które odbywają się przez cały rok.

CHCIAŁBYŚ ROZPOCZĄĆ PRACĘ W FINLANDII? SPRAWDŹ NASZE WOLNE STANOWISKA: