FAQ

Zachęcamy do przeczytania sekcji często zadawanych pytań i zapoznania się z naszymi procesami i warunkami umowy, a także do dyskusji. Twoje pytania, uwagi i informacje zwrotne pomogą nam poprawiać nasze usługi.

JAK APLIKOWAĆ

W JAKI SPOSÓB MOGĘ APLIKOWAĆ?

Możesz sprawdzić nasze otwarte stanowiska, a po znalezieniu odpowiednich możliwości możesz aplikować tutaj lub skontaktować się z jednym z naszych rekruterów.

CO MUSI SIĘ ZNALEŹĆ W MOIM WNIOSKU? 

Twoja aplikacja powinna zawierać CV (jeśli aplikujesz z Polski, powinna zawierać także zgodę na przetwarzanie danych GDPR na dole). Niektóre stanowiska mogą wymagać dodatkowych szkoleń i certyfikatów, takich jak certyfikaty spawalnicze, certyfikaty rusztowań, paszporty higieniczne, certyfikaty na wózki widłowe i inne. Wszystkie wymagane dodatkowe dokumenty wymienione w ofercie pracy.

CZY MOGĘ APLIKOWAĆ BEZ DOŚWIADCZENIA? 

W przypadku większości naszych stanowisk wymagane jest wcześniejsze doświadczenie zawodowe. Jednak w przypadku pracy na poziomie podstawowym nie jest to obowiązkowe. Cenimy Twoją motywację i pozytywne nastawienie do pracy.

CZY MOGĘ ZŁOŻYĆ WNIOSEK BEZ ZNAJOMOŚCI JĘZYKA OBCEGO? 

Większość naszych stanowisk wymaga znajomości języka angielskiego na poziomie komunikatywnym. Na niektóre stanowiska można aplikować ze znajomością języka rosyjskiego lub polskiego. Wymagania językowe zawsze określone w poszczególnych ofertach pracy.

NIE JESTEM OBYWATELEM UE, CZY MOGĘ ZŁOŻYĆ WNIOSEK? 

Kandydaci z krajów spoza UE muszą ubiegać się o pozwolenie na pobyt i pracę. Proces ten trwa do sześciu miesięcy i jest zawsze przyznawany przez władze indywidualnie. Ze względu na długotrwałą procedurę i zmieniające się potrzeby firm, nie jesteśmy w stanie zagwarantować Ci miejsca pracy.

W niektórych przypadkach brany jest pod uwagę czas załatwiania formalności związanych z pozwoleniem na pobyt, dlatego też data rozpoczęcia pobytu jest dostosowywana do czasu załatwiania pozwolenia. Informacja ta zostanie podana w ofercie pracy.

PROCES REKRUTACJI

JAK WYGLĄDA PROCES REKRUTACJI?

Proces rekrutacji rozpoczyna się w momencie przesłania nam Twojego CV. Po zapoznaniu się z nim, rekruter skontaktuje się z Tobą, aby odbyć rozmowę, poznać Twoje pragnienia i potrzeby oraz umówić się na rozmowę kwalifikacyjną. W kolejnym etapie procesu selekcji otrzymasz informację zwrotną i zostaniesz poinformowany o dalszych działaniach, w zależności od stanowiska.

WŁAŚNIE ODBYŁEM ROZMOWĘ KWALIFIKACYJNĄ. KIEDY MOGĘ OTRZYMAĆ INFORMACJĘ ZWROTNĄ DOTYCZĄCĄ MOJEGO WNIOSKU?

Nasi rekruterzy przekażą Ci informację zwrotną w ciągu 2 tygodni od rozmowy kwalifikacyjnej. Zostaniesz poinformowany o decyzji, gdy tylko zostanie ona zatwierdzona przez firmę, do której aplikowałeś.

CZY MUSZĘ UIŚCIĆ JAKĄŚ OPŁATĘ REKRUTACYJNĄ?

Nie ma takiej potrzeby, świadczymy nasze usługi bezpłatnie.

PROCES RELOKACJI

PRZYJEŻDŻAM DO JEDNEGO Z KRAJÓW SKANDYNAWSKICH. CZY JEST KTOŚ, KTO POMAGA MI W ZAŁATWIANIU FORMALNOŚCI PO MOIM PRZYJEŹDZIE?

Nasi współpracownicy z Baronyw kraju docelowympomogą Ci się zadomowić, przeprowadzając Cię przez procedury i formalności, których musisz dopełnić po przyjeździe. Oferujemy bezpłatną pomoc i doradztwo w zakresie usług takich jak: rejestracja miejsca zamieszkania, otrzymanie osobistego kodu identyfikacyjnego, złożenie wniosku o kartę podatkową, dostęp do ubezpieczenia społecznego i opieki zdrowotnej oraz inne usługi związane z relokacją.

JAKIE DOKUMENTY MUSZĘ POSIADAĆ, ŻEBY PRACOWAĆ W KRAJACH SKANDYNAWSKICH?

Jeśli pochodzisz z państwa wchodzącego w skład UE, nie potrzebujesz pozwolenia na pobyt lub pracę w krajach skandynawskich. Chociaż istnieje zestaw procedur administracyjnych, których musisz przestrzegać jako pracownik:

  • Potrzebujesz osobistego kodu identyfikacyjnego i gminy zamieszkania. Oba wydawane przez Digital and Population Data Services Agency.
  • Kartę podatkową należy zamówić w Urzędzie Skarbowym.
  • Jeśli przebywasz w kraju dłużej niż trzy miesiące, musisz zarejestrować swoje prawo pobytu w Urzędzie Imigracyjnym.

CZY ZAPEWNIACIE ZAKWATEROWANIE?

Tak, możemy zorganizować zakwaterowanie, jeśli tego potrzebujesz. Oferujemy w pełni umeblowane pokoje i apartamenty z wszystkimi usługami wliczonymi w cenę – z wyjątkiem internetu. Osoba rekrutująca w Baronie poinformuje Cię o zasadach i warunkach.

CZY MOGĘ OTRZYMAĆ ZWROT KOSZTÓW PODRÓŻY?

Możesz ubiegać się o odliczenie podatkowe za wydatki na podróże i dojazdy związane z pracą. Koszt podróży pomniejszy Twój roczny dochód, obniżając tym samym Twoją stopę podatkową (procent potrącanego podatku). Zwróć uwagę, że zwrot nie przyjdzie bezpośrednio do Ciebie i nie dostaniesz całej sumy wydanej na dojazd do pracy, jedynie jej częściowo zaakceptowaną kwotę. Więcej informacji można znaleźć tutaj.

ILE WYNIOSŁABY MOJA PENSJA PO ODLICZENIU PODATKU?

Finlandia ma progresywny system podatkowy, co oznacza, że stawka podatkowa zależy od rocznego dochodu. Innymi słowy, im więcej zarabiasz, tym wyższy płacisz podatek i odwrotnie. Odsetek podatku u źródła jest obliczany oddzielnie dla każdej osoby pracującej w Finlandii. Ponadto około 9% wynagrodzenia brutto każdego pracownika w Finlandii jest potrącane jako obowiązkowe składki na ubezpieczenie społeczne (składki na ubezpieczenie od bezrobocia, emerytalne, społeczne i zdrowotne).

W celu oszacowania stawki podatkowej i wynagrodzenia netto, prosimy o kontakt z jednym z naszych rekruterów.